Zamražení buněk – Kryokonzervace a Vitrifikace

Kryokonzervace představuje metodu zmrazení reprodukčních buněk i po mnoho desítek let. Díky tekutému dusíku a moderní technice tzv. vitrifikace se buňky v jednom okamžiku zchladí na teplotu - 196 °C. Vitrifikace dokáže během několika málo sekund (15 000-30 000 °C/min) ochladit buňky, aniž by došlo k jejich poškození. 

V našem centru uchováváme touto metodou embrya  a vajíčka.

Pokud se jedná o kryoembryotransfer (KET) rozmražených embryí, je úspěšnost stejná jako u transferu čerstvých embryí. Nesporná výhoda již zamrazených embryí je ta, že žena již nemusí podstupovat další hormonální stimulaci,  i finanční náklady léčby bývají nižší.

Tato technika má vyšší úspěšnost v celkové léčbě neplodnosti, protože přežije až 90 % embryí.

Vajíčka se mrazí stejnou metodou jako embrya.

Vitrifikace oocytů neboli vajíček je oblíbená možnost, jak ženám zachovat plodnost. Využívá se především pro budoucí potřeby ženy.

  • Při selhávání funkce vaječníků
  • Při možné ztrátě neplodnosti způsobené onkologickou léčbou

 

Jako další využití uchování vajíček se nabízí ženám, které se v reproduktivním věku věnují pracovní kariéře, anebo nemají momentálně partnera. Zmražená vajíčka jsou pro ně další variantou úspěšného početí v pozdějším věku, kdy se šance na otěhotnění přirozenou cestou snižuje, tzv. Social freezing.

Vitrifikaci a následné ohřátí přežije asi 60% vajíček.

Vitrifikace vajíček není zcela jednoduchá záležitost, je spojena se stimulací vaječníků a anestézií jako v případě klasické léčbě neplodnosti.

Podobně tomu je u uchovávání spermií. Ejakulát se smísí v určitém poměru s mrazícím médiem a mrazící slámky se pomalu zmrazují na parami dusíku. Poté se zcela ponoří do tekutého dusíku. Ideální je takovéto uchování spermií v případě onkologické léčby u muže. Zmražení spermií lze využít i z důvodu, kdy je muž časově vytížen a nemůže v daný okamžik poskytnout spermie. Může se jednat o pracovní vytížení, dopravní nedostupnost, či jiné momentální zdravotní obtíže než jen onkologické.

Co Vám nabízíme

Laskavou a odbornou péči pro zdravé těhotenství v moderní IVF klinice. Každý nový pár je pro nás individuální cestou k novému životu a jejich splněnému štěstí.

Léčba neplodnosti

Buďte spokojenou maminkou. Nalezneme příčinu neplodnosti a nastavíme optimální léčbu pro dosažení těhotenství.

Metody léčby

Diagnostika

Připravte se na miminko. Vyšetříme Vás řadou komplexních metod s cílem včas zachytit a vyléčit případné potíže.

Metody diagnostiky

Genetika

Předejděte možným rizikům. Pečujeme o zdraví miminka ještě před jeho narozením v laboratoři reprodukční genetiky.

Genetické metody

Péči naší kliniky si vybralo přes 10 000 párů a více než osmi tisícům dětem jsme pomohli na svět.
Rádi Vás u nás uvítáme a pomůžeme i Vašemu štěstí.